Na Regionalnoj konferenciji o malim hidroelektranama – evropski standardi i praksa u Crnoj Gori, Srbiji i Bosni i Hercegovini otvorena su brojna pitanja o važećim standardima i aktuelnoj praksi u regionu, kao i o uticaju malih hidroelektrana na životnu sredinu.
Na svečanom otvaranju govorili su Nj. E. Aivo Orav, ambasador Delegacije Evropske Unije u Crnoj Gori; Mona Niemeyer, programska koordinatorka u Transparency International Berlin i Vanja Ćalović Marković, izvršna direktorica Mreže za afirmaciju nevladinog sektora – MANS.
Konferencija se sastojala od dva panela: Evropski standardi i primjeri iz prakse u izgradnji malih hidroelektrana u Crnoj Gori, Srbiji i Bosni i Hercegovini i Učešće građana i uticaj izgradnje malih hidroelektrana na životnu sredinu.
- Studija “Zarobljenost države u sektoru energetike u Crnoj Gori – male hidroelektrane donose veliki profit” dostupna je OVDJE (PDF) (lokalni jezik)
- Studija “Zarobljenost države u sektoru energetike u Crnoj Gori – male hidroelektrane donose veliki profit” dostupna je OVDJE (engleski jezik)
- Istraživačka priča MANS-a “Tender crtan za Milovog partnera“ dostupna je OVDJE
- Istraživačka priča MANS-a “Energetika u mreži privatnih interesa Đukanovića i njegove partije” dostupna je OVDJE
- Istraživačka priča MANS-a “Od prodaje struje 7,1 miliona, državi ni pola miliona” dostupna je OVDJE
- Infografik “Mreža povezanih lica koja realizuju projekte izgradnje malih HE” dostupan je OVDJE
- Infografik “Šta su koncesionari dobili a šta su dali državi?” dostupan je OVDJE
- Prezentacija Ines Mrdović, koordinatorke Istraživačkog centra MANS-a, “Uticaj projekata malih HE na račune potrošača” dostupna je OVDJE
- Prezentacija Dejana Milovca, direktora Istraživačkog centra MANS-a dostupna je OVDJE
- Primjeri posledica izgradnje malih hidroelektrana u Crnoj Gori I Srbiji (fotografije) dostupni su OVDJE
- Agenda konferencije na lokalnom jeziku je dostupna OVDJE
- Agenda konferencije na engleskom jeziku je dostupna OVDJE